Zakazane kosmetyki w czasie ciąży

W czasie ciąży powinno się starannie dobierać kosmetyki tak, by nie zawierały szkodliwych dla dziecka substancji. Pielęgnacja ciała przyszłych mam jest istotna, ale należy pamiętać o tym, że musi być przede wszystkim bezpieczna. Niektóre produkty są wręcz wskazane dla kobiet w ciąży, ale inne znajdują się na liście kosmetyków zakazanych.

Na czarną listę trafiają produkty, które zawierają nikotynę, kofeinę, kwas salicylowy, a także AHA. Kosmetyki nie powinny zawierać również kamfory oraz witaminy A. Niewskazana jest duża zawartość fluoru w pastach do zębów.

W czasie ciąży lepiej zrezygnować z silnie działających kosmetyków przeciwzmarszczkowych, ponieważ mogą doprowadzić do niepełnosprawności dziecka. Walkę z cellulitem najlepiej rozpocząć już po urodzeniu dziecka, ponieważ składniki kosmetyków mogą przeniknąć przez skórę do łożyska. Zakazane są także samoopalacze.

Najlepiej wybrać kosmetyki, które mają w swoim składzie jak najmniej sztucznych barwników, konserwantów oraz aromatów. Unikajmy takich z zawartością silikonu i detergentów, które przesuszają skórę.

www.bricks-bits.com.pl