Wygląd metalowców

Metalowcy bądź heavymetalowcy to członkowie subkultury, której początków szukać należy w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych u progu lat 70. XX wieku. Nie łączy ich ideologia, lecz upodobania do mniej lub bardziej szerokiego stylu muzycznego. Metalowcy mają rozmaite poglądy społeczne, ideologiczne i polityczne, a główną cechą jaka pozwala ich odróżnić w społeczeństwie jest wygląd zewnętrzny. Charakterystyczny strój dzisiejszego metalowca składa się ze skórzanej kurtki (tzw.

Zastanawiasz się jaka sukienka na wesele będzie odpowiednia? Sprawdź u nas!

ramoneski), dżinsów lub bojówek oraz ciemnej koszulki z logo ulubionego zespołu. Chętnie eksponuje się też naszywki i przypinki z charakterystycznymi dla tej grupy hasłami, które umieszcza się na ubraniach i plecakach. Elementem, pochodzącym jeszcze z lat 80. są także dżinsowe kamizelki, które z tyłu posiadać mogą naszywki eksponujące okładkę jakiejś płyty metalowej. W Polsce nazywa się je „telewizorkami”.

Ze względu na swój nieco mroczny wygląd oraz niektóre odmiany muzyczne metalowcy utożsamiani są czasami z wyznawcami satanizmu czy też muzyki gotyckiej.

www.audio4home.pl