Uzależnienie od gier

Czy gry komputerowe lub jakiekolwiek inne mogą uzależnić człowieka? Czy na uzależnienie ma wpływ, jaka to gra i w jakim wieku jest gracz? Gry komputerowe to rozrywka nie tylko dla dzieci, ale młodzież i dorosłych dla tej ostatniej grupy jest zdecydowanie najbezpieczniejsza, ponieważ zwykle oni rozumieją, na czym polega różnica między grą a życiem realnym, (chociaż czasem sami wpadają w pułapkę).

Tak jak można uzależnić się od każdej używki podobnie jest z grami komputerowymi siadając pierwszy raz do wyczekiwanej gry nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, że może to być niemalże niewolnictwo, że od tego, na jakim etapie gry będzie, będzie uzależniał dalszą część dnia.

Coraz więcej psychologów i psychiatrów zmaga się z chorobą uzależnienia od gier u ludzi w przeróżnym przedziale wiekowym.

W brew przekonaniom o bezpieczeństwu gier jest całkowicie na odwrót szczególnie, kiedy zatracimy rachubę czasu lub w przypadku dzieci stracimy nad nimi kontrolę a przecież to rodzice odpowiedzialni są za opiekę nad nimi.