Teorie spiskowe w temacie zdrowia

Interesującym zagadnieniem związanym ze zdrowiem współczesnych ludzi są kwestie dotyczące rozmaitych teorii spiskowych, które odnoszą się do świata medycznego, a w szczególności do polityki koncernów farmaceutycznych.

Zdaniem niektórych osób i środowisk w interesie tych firm leży to, aby ludzie chorowali licznie, ponieważ w automatyczny sposób podnosi to zyski korporacji zajmujących się wytwarzaniem leków.

Głosy te są szczególnie żywe wśród zwolenników szeroko pojętej medycyny alternatywnej, która w dużej mierze odrzuca konwencjonalne metody leczenia.

Nawet jeśli można przyjąć, że koncerny farmaceutyczne w swojej logice kierują się przede wszystkim własnymi korzyściami materialnymi, to raczej ciężko założyć, że ewentualne działania mające na celu spowalnianie tempa prac nad lekami lub sabotowanie działań profilaktycznych mogłyby być realizowane w sposób niejawny.

Gdyby ktoś chciał tak spiskować przeciwko zdrowiu milionów ludzi na świecie, to ów spisek musiałby wreszcie wyjść na światło dzienne.

Tymczasem nic takiego się nie stało.