Stop rozstępom w ciąży

Ciało kobiety w czasie ciąży przechodzi prawdziwą rewolucję. Aby jak najmniej odczuć skutki działania hormonów oraz szybkiego rozciągania się skóry, warto już na samym początku zapobiegać przebarwieniom czy rozstępom.

Szczególną bolączką przyszłych mam są mało estetyczne rozstępy, które później przekształcają się w trudne do usunięcia blizny. Dowiedz się, po jakie kosmetyki możesz spokojnie sięgnąć i zadbać o swoje ciało.

Przyszłe mamy mogą sięgać po kosmetyki, które zawierają glicerynę, mocznik, pantenol, kwas hialuronowy, olej parafinowy, olejek jojoba oraz olej z awokado. Kobiety, które borykają się z problemem trądziku powinny wybrać bezalkoholowe toniki oraz olejek z drzewa herbacianego.

Przy wypryskach polecana jest również domowa maseczka z drożdży. Jeśli zależy nam szczególnie na walce z rozstępami, niezbędny będzie zakup ujędrniających kosmetyków.

Preparaty mogą być bogate w witaminę E, ekstrakt z miłorzęby japońskiego, kasztanowca oraz skrzypu. Produkty na rozstępy najbezpieczniej stosować dopiero od 3-4 miesiąca ciąży.