Słabość organizmu wobec chorób

Na świecie występuje wiele schorzeń. Niektóre z nich mają charakter samoistny i pewnego dnia po prostu dają o sobie znać. Inne z kolei zaliczają się do grupy wirusowych, więc mogą przenosić się z człowieka na człowieka i nierzadko stanowią ogromne wyzwanie dla medycznego świata.

Bywa tak, że nasz organizm nie jest w stanie się samodzielnie obronić przed chorobą. Choć nasz układ immunologiczny ma całkiem spory potencjał, to pod naporem pewnych dolegliwości jest zbyt słaby, nawet w przypadku osób, które dotąd dbały o siebie. To, że nasze ciało jest pod pewnymi względami bardzo kruche i że ulega chorobom nie stanowi żadnego odkrycia.

Tak jest i tak było zawsze. Dlatego człowiek nauczył się tworzyć sztuczne bariery i narzędzia, które pozwalają mu wychodzić ze zdrowotnych opresji obronną ręką. Mowa o lekach, zabiegach i wszelkich innych wymiarach medycyny.

Dzięki nim można się w miarę skutecznie bronić przed licznymi chorobami cywilizacyjnymi, które zdaniem wielu ekspertów są dla ludzkości największym zagrożeniem.