Przeciwzmarszczkowe kosmetyki apteczne

Pojawiające się oznaki starzenia się skóry powodują, że kobiety kierują swe kroki do drogerii w celu zakupienia odpowiedniego kremu, który spowolni ten proces. Jednakże należy wiedzieć, że warto także odwiedzić aptekę, ponieważ kosmetyki tam sprzedawane są skuteczne i bezpieczne dla skóry.

Wśród dermokosmetyków można znaleźć kuracje odmładzające i kremy przeciwko starzeniu się skóry. W ich składzie znajdują się witaminy C oraz E, retinol, który jest pochodną witaminy A oraz koenzym Q10, który działa przeciwzmarszczkowo.

W wyniku regularnego stosowania skóra staje się elastyczna, gładka i nawilżona. Ponadto po apteczne kremy i serum przeciwzmarszczkowe mogą sięgać kobiety o cerze wrażliwej oraz skłonnej do podrażnień i alergii, ponieważ kosmetyki pozbawione są sztucznych barwników, substancji zapachowych oraz konserwantów.

Co ciekawe, w aptekach można także zamówić krem ze składnikami odpowiednimi dla naszej cery, który przygotuje farmaceuta, warto jednak wcześniej skonsultować się z dermatologiem.