Pies lekarzem

Jak się okazuje, psy dają doskonałą motywację do wyzdrowienia. Wielu ludziom starszym i samotnym pomagają rozładować napięcie, zapomnieć o problemach i pozbyć się dręczącej samotności. Potrzeba wychodzenia z psem, opieki i zabawy z nim, nadaje sens kolejnym dniom i przywraca radość życia. Pies wpływa także doskonale na małe dzieci.

Według badań, niemowlęta wychowujące się w obecności psa, szybciej zaczynają raczkować i stawiać pierwsze kroki, a w wielu przypadkach pierwsze słowa dziecka skierowane są właśnie do naszego pupila. Starsze dzieci uczą się szybciej odpowiedzialności i tolerancji, łatwiej potrafią okazywać uczucia, przezwyciężają swoją nieśmiałość i czują się bardziej bezpieczne. Według badań, właściciele psów rzadziej odwiedzają lekarzy. Towarzystwo psa zmniejsza ryzyko zawału, pomaga w walce z nadwagą, wspomaga krążenie i przemianę materii, a także obniża ciśnienie i poziom złego cholesterolu we krwi.

Pies wpływa także pozytywnie na kontakty międzyludzkie, wyzwala w człowieku pozytywne emocje i wywołuje częstszy uśmiech na jego twarzy.