Jak chronić kota przed otyłością?

Teoretycznie recepta na utrzymanie idealnej sylwetki jest prosta – wystarczy zbilansowana dieta i odpowiednia dawka ruchu. Ta recepta sprawdza się nie tylko w przypadku ludzi, ale także zwierzaków.

Niestety, w przypadku niektórych domowych pupili, na przykład kotów, nakłanianie ich do aktywności może być nie lada wyzwaniem. Właśnie ze względu na to wybór karmy dla otyłego kota powinien szczególnie przyciągać naszą uwagę.

Wbrew obiegowej opinii, zmniejszenie porcji jedzenia może nie przynieść oczekiwanych efektów. Co więcej, sprawi tylko, że twój kot będzie ciągle w złym humorze, a jego organizm może nie otrzymywać wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Producenci karm dla kotów pomyśleli również o takim przypadku – na rynku dostępne są kocie karmy w wersji light. Tego rodzaju karma puszkowa może zawierać zaledwie 4-5% tłuszczu, a jej suchy odpowiednik – 10-12%.

Bardzo ważnym składnikiem dietetycznej karmy dla kotów są również surowe włókna, niemożliwe do strawienia. Sprawiają one, że uczucie głodu u kota pojawia się znacznie wolniej.

Co istotne, pobudzają też pracę układu trawiennego, sprawiając, że działa przez cały czas. Dzięki temu kot ma znacznie większe szanse na to, by zgubić zbędne kilogramy.

www.janosik-film.pl