Ewolucja motoryzacji

Pojęcie motoryzacji znamy doskonale, ale na przestrzeni lat rzeczywistość związana z pojazdami kołowymi zmieniła się i to bardzo. Jeśli cofniemy się nieco w historii techniki, to łatwo zauważymy, iż zarówno wygląd jak i zakres wyposażeni samochodów uległy daleko idącej przemianie.

Na samym początku, kiedy auta osobowe dopiero zaczynały się upowszechniać służyły one po prostu do tego, aby nimi jechać. Do dyspozycji kierowcy oraz pasażerów były elementy niezbędne do kierowania pojazdem, siedzenia oraz niewielka przestrzeń bagażowa.

Ciężko było mówić o czymś takim jak wyposażenie dodatkowe, a żadne motoryzacyjne gadżety, które znamy doskonale ze współczesnych maszyn nie wchodziły w grę. Potem wszystko zaczęło nabierać innych kształtów.

Druga połowa XX wieku to istotny technologiczny przełom, którego przejawem było między innymi wzbogacanie aut o funkcje, które jeszcze kilkadziesiąt lat wcześniej nie były w ogóle brane pod uwagę. Zaczęło się bodaj od wyciąganej zapalniczki, a później dodatki zaczęły sypać się jak z rękawa.