Dermokosmetyki – lepsze i bezpieczniejsze?

Na temat dermokosmetyków krąży wiele różnych opinii zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Wiele kobiet stojąc w aptece przed półką z kosmetykami zastanawia się czy, aby na pewno są lepsze i bezpieczniejsze od produktów z drogerii oraz czy warto przepłacać.

Przede wszystkim diametralna różnica pomiędzy dermokosmetykami a kosmetykami z drogerii to skład. Dermokosmetyki zawierają substancje czynne, które gwarantują rzeczywiste działanie.

Zawarte w nich związki chemiczne działają nie tylko na naskórek, co często zdarza się w przypadku kosmetyków drogeryjnych, ale także na metabolizm skóry. Oczywiście skuteczność to często pojęcie względne, dlatego nie każdy dermokosmetyk będzie dla nas odpowiedni.

Musi być odpowiednio dobrany do rodzaju cery. Ponadto należy wiedzieć, że produkty zakupione w drogerii być może ładnie pachną i mają przyjemną konsystencję, jednakże jest to wynik sztucznych barwników i substancji zapachowych.

Dermokosmetyki są zazwyczaj bezwonne oraz nie zawierają parabenów, co nie powoduje podrażnień i uczuleń, a przez to są bezpieczniejsze dla naszej skóry. Często są także produkowane na bazie wód termalnych, co także pozytywnie wpływa na naszą cerę.