Dermokosmetyki a farmaceutyki

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki zakupione w aptece. Wiele osób uważa dermokosmetyki za leki, ponieważ są bardziej skuteczne i nie można ich kupić w zwykłych drogeriach.

Poza tym apteka kojarzy się z miejscem, gdzie sprzedawane są produkty bezpieczne, przebadane, które mają za zadanie poprawić nasze zdrowie. Należy wiedzieć, że nazwa „dermokosmetyki” powstała z połączenia słów z dziedziny kosmetyki oraz farmaceutyki.

Wydawać by się mogło, że nazwa wskazuje nie tylko na właściwości pielęgnacyjne tych produktów, ale także na lecznicze. Dermokosmetyki nie są lekami, a kosmetykami, jednakże o nieco innym działaniu.

Badania dermatologiczne wykazują, że kosmetyki zakupione w aptece charakteryzują się szerszym działaniem. Mówi się, że w ich składzie są składniki bezpieczniejsze dla naszego zdrowia i nie podrażniają cery, a o ich skuteczności dowodzą dermatolodzy.

Co ciekawe, kosmetyki i leki podlegają różnym regulacjom prawnym, a w świetle prawa „dermokosmetyki” nie istnieją. Nie podlegają specjalnej rejestracji tak jak farmaceutyki.

sztylpy