Czas na zabawę

Każdy kto posiada psa, doskonale wie, ile radości sprawia zabawa na świeżym powietrzu naszym czworonogom. Psiaki czerpią jeszcze więcej radości z wariacji, jeśli posiadają różnego rodzaju zabawki, które zapewniają im doskonałą dawkę codziennego treningu.

Na naszym rynku pojawia się coraz więcej zabawek różnych typów. Zapewne pierwszą zabawką jaką dostanie nasz pies, będzie tak zwany gryzak, który przeznaczony jest głównie dla szczeniąt i ma zapobiegać gryzieniu butów.

Dla większych piesków przeznaczone są zabawki behawiorystyczne, czyli na przykład dyski, piłki i sznury, które mają pomóc nam w szkoleniu pupila. Właściciele często kupują swoim psom zabawki typowo rekreacyjne, którymi zwierzęta bawią się samodzielnie i są to różnego rodzaju maskotki czy sztuczne kości.

Należy pamiętać, że każdy pies jest inny, dlatego zaleca się dobieranie dla każdego z nich odpowiedniej zabawki. Ważne jest, aby zabawki pochodziły od sprawdzonych producentów, dzięki czemu unikniemy sytuacji, że zabawka wystarczy naszemu psu tylko na jeden spacer.

www.eurojezyki.com.pl